No votes yet.
Please wait...

Jeśli chcesz, by w połowie twojej sylwetki pojawiło się mniej lub bardziej wyraźne zwężenie, nie wystarczy zakup bielizny modelującej. Na szczęście masz w ciele mnóstwo mięśni, które wprawione w ruch, szybko przyniosą wymarzony rezultat. Wypróbuj nasze ćwiczenia na talię.

Poniżej prezentujemy dwa zestawy ćwiczeń na talię. Pierwszy zestaw nie wymaga rzadnych przyrządów, natomiast do wykonania ćwiczeń z drugiego zestawu potrzebujemy ekspandera i hantli. Dla każdego coś miłego. Ćwiczenia na talię należy wykonywać 2 razy dziennie po 15 minut.

 

Ćwiczenia na talię – zestaw ćwiczeń bez przyrządów

1. Boczne zgięcie

Stań w małym rozkroku (stopy na szerokość bioder), plecy proste, kręgosłup neutralny, brzuch napięty.Wyprostowaną prawą rękę wyciągnij pionowo do góry. Lewą, ugiętą w łokciu, oprzyj na brzuchu. Z wydechem dynamicznie sięgnij prawą ręką lekko ugiętą w łokciu w lewo, tak aby „wyciągnąć” prawy bok i lekko „zgiąć” lewy. Powtórz 8 razy i zmień stronę, wykonując to samo lewą ręką i „zginając” prawy bok.

2. Skręty klatki piersiowej

Pozycja wyjściowa jak wyżej, plecy proste. Ramiona ułóż w pozycji skrzyżnej, jak na zdjęciu. Z wydechem wykonaj skręt klatki piersiowej w prawo, przy czym mocniej napinaj mięśnie skośne brzucha i talię, następnie wróć do pozycji wyjściowej i skręć tułów w lewo. Powtórz skręty po 16 razy w 3 seriach.

3. Przyciąganie kolan w podporze tyłem

Połóż się na plecach, tułów podeprzyj na przedramionach. Klatka piersiowa „otwarta”, głowa w pozycji naturalnej, na przedłużeniu kręgosłupa, nogi proste w kolanach. Z wydechem unieś lekko lewą nogę, następnie ugnij ją i przyciągnij kolano w kierunku klatki piersiowej. Wróć do pozycji wyjściowej, powtórz ugięcie 16 razy i to samo wykonaj z prawą nogą. Pamiętaj, by nie zamykać klatki piersiowej, oddychaj swobodnie.

4. Przenoszenie kolan

Leżąc na plecach, szeroko rozstawione ramiona oprzyj na podłożu, tak aby dłonie stanowiły jedną linię ze stawami barkowymi. Nogi złączone i uniesione, ugięte w kolanach pod kątem 90 stopni. Stopy w jednej linii z kolanami. Kręgosłup lędźwiowy w pozycji neutralnej. Z wdechem przenieś delikatnie kolana w prawo, starając się nie odrywać barków z podłoża, z wydechem wróć do pozycji wyjściowej, napinając skośne mięśnie brzucha i talię. Z kolejnym wdechem przenieś kolana w lewo i powtórz po 16 razy w obie strony.

5. Wzmacnianie prostego mięśnia brzucha

Leżąc na plecach, ugnij nogi, stopy ustaw pod kolanami na szerokość bioder, głowę oprzyj na dłoniach, łokcie szeroko. Unieś lekko klatkę piersiową, odrywając barki i częściowo łopatki, i napinając mięśnie brzucha. Pamiętaj, aby głowa nie zmieniła pozycji – ma być podparta stabilnie na dłoniach. Nie przyciągaj brody do dekoltu – skoncentruj się na napinaniu brzucha.
Powtarzaj skłon 16 razy w 3 seriach.

6. Skośne brzuszki

Pozycja wyjściowa jak w ćwiczeniu 5. Z wydechem skręć lekko tułów, sięgając lewym łokciem w kierunku prawego kolana (prawą nogę jednocześnie unieś pod kątem 90 stopni), utrzymaj napięcie skośnych mięśni brzucha. Odstaw prawą stopę na podłogę, następnie w ten sam sposób sięgnij prawym łokciem do lewego kolana.
Skręt w prawo i w lewo licz jako jedno powtórzenie.
Wykonaj 8 powtórzeń w 2 seriach.

7. Talia osy

Leżąc na prawym boku, wyprostowaną prawą rękę ułóż prostopadle
do tułowia (podporowo), lewą rękę ugnij w łokciu, dłoń połóż z tyłu na głowie, lewym łokciem wyceluj w górę. Nogi złączone, nieco przed linią ciała (tzw. pozycja półksiężyca). Z wydechem unieś lekko tułów, napinając mocno talię i skośne mięśnie brzucha po lewej stronie. Staraj się nie odrywać nóg od podłoża i nie zmieniać pozycji klatki piersiowej – nie skręcać jej ani nie zamykać się w barkach. Powtórz 16 razy, połóż się na lewym boku i wykonaj ćwiczenie na prawą stronę talii.

Ćwiczenia na talię z przyrządami – zestaw drugi

1. Rozciąganie ekspandera w skłonie

Stojąc w rozkroku na ugiętych kolanach, wziąć ekspander. Wykonać skłon do lewej strony mocno rozciągając ekspander. Powtórzyć 16 razy, zmienić stronę.

2. Przenoszenie nóg z obciążeniem

Uchwycić hantle między kolanami. Siedząc podeprzeć się na dłoniach. Mając proste plecy, unieść nogi i położyć je na prawej stronie, a następnie na lewej. Powtórzyć 20 razy i odpocząć.

3. Skłony boczne z hantlami

Siedząc w rozkroku, wziąć hantle. Prawą rękę unieść nad głową, a lewą przed sobą. Wykonać skłon w lewo, trzymając proste plecy i wciągnięty brzuch. Powtórzyć 16 razy. Zmienić stronę.

4. Unoszenie nóg w pozycji leżącej bocznej

Położyć się na prawym boku na łokciu i złączyć nogi. Unieść nogi nad podłogą, policzyć do 8 i opuścić. Powtórzyć jeszcze raz. Zmienić stronę.

 

No votes yet.
Please wait...
Ćwiczenia na talię z hantlami