Zabieg ultracontour to innowacyjna, skuteczna metoda usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jest bezpieczna, nie wywołuje skutków ubocznych, może zastąpić liposukcję. Zabieg ten usuwa trwale tkankę tłuszczową, nie naruszając otaczających narządów – naczyń krwionośnych i nerwów. Jest bezpieczny, nieinwazyjny i bezbolesny. Urządzenie ultracontour niszczy komórki tłuszczowe za pomocą ultradźwięków, zmniejsza obwód wybranych partii ciała – brzucha, pośladków, ud, bioder – i kształtuje sylwetkę.
Jak wygląda zabieg ultracontour?
Zabieg ultracontour wykonuje się partiami – minimum 3 zabiegi na jedną część ciała. Składa się z dwóch części, trwa około godziny. Każdą serię zabiegów poprzedza konsultacja z lekarzem. Pierwsza część zabiegu to rozbijanie tłuszczu (przez głowicę urządzenia), polegające na uszkodzeniu błon komórek tłuszczowych i uwolnieniu tłuszczu do przestrzeni międzykomórkowych. Druga część to drenaż limfatyczny (za pomocą 6 głowic ultradźwiękowych). Jest to odprowadzenie płynów tkankowych z przestrzeni międzykomórkowej w kierunku najbliższej „stacji” układu limfatycznego. Zabieg nie wywołuje żadnych dolegliwości u pacjenta. W czasie jednego zabiegu uwalnia się 250-270 g tłuszczu. Wyszczuplenie sylwetki jest widoczne po miesiącu od zakończenia zabiegów. Obwód ciała zmniejsza się średnio o 4-6 cm po jednym cyklu (3 zabiegi).
Dla kogo zabieg?
Zabieg ultracontour jest przeznaczony dla osób z nadwagą 8-10 kg, w wieku 19-60 lat, dla kobiet i mężczyzn. Powinien być wspomagany dietą opartą na warzywach, owocach, rybach i drobiu, z ograniczeniem węglowodanów, chleba, ziemniaków. Należy unikać smażonych potraw, alkoholu, coca-coli, słodyczy. Wypijać dziennie około 1,5 litra wody. Przestrzeganie tych zaleceń dietetycznych ułatwia wydalanie tłuszczu z organizmu. Dodatkowo zabiegi ultracontour nie tylko redukują tkankę tłuszczową, ale pobudzają działanie układu limfatycznego, co wywołuje uczucie „lżejszych” nóg. Poprawiają także stan skóry, usuwając cellulit.
Przeciwwskazania do zabiegu:
Zabieg ultracontour nie może zostać przeprowadzony w przypadku wystąpienia następujących przeciwwskazań:
- ciąża,
- choroba nowotworowa,
- zakrzepowe zapalenie żył,
- nieustabilizowana hemofilia,
- krwawienie wmiejscu wykonywania zabiegu,
- łuszczyca wmiejscu wykonywania zabiegu,
- stymulator serca imetalowe implanty,
- ostry stan zapalny.
Zabieg ultracontour cena
Korzystanie z zabiegów ultracontour nie jest, niestety, tanie. Jeden zabieg na jedną partię ciała (uda lub brzuch) kosztuje od 300zł, seria trzech zabiegów to koszt od 800 zł.

metoda nie robi furory na całym świecie, tak naprawdę to jest tylko w Polsce, Czechach i na Węgrzech – tam, gdzie można sprzedać urządzenie bez badań klinicznych