O nowym serwisie

Superlinia 10/2014

Edytorial:

 

 

Chyba wszyscy lu­bimy święta, rocz­nice i jubileusze. Są doskonałą okazją, aby powspominać, spotkać się z tymi, których lubimy, spę­dzić miło czas. Przygotowując tę „Superlinię”, również mie­liśmy wrażenie, że uczestni­czymy w czymś niezwykłym. Bo to już dwieście pięćdziesią­te wydanie naszego magazy­nu, który przez prawie 21 lat (tak, tak) radzi Czytelniczkom i Czytelnikom, jak żyć zdrowiej i... lżej. Wspieramy ich i trzymamy kciuki. A może wśród Was jest ktoś, kto ma w domu pierwszy numer „Superlinii”? Prosimy o kontakt z redakcją, czeka miła niespodzianka! A ponieważ jubi­leusz najlepiej celebrować w towarzystwie miłych gości, zaprosiliśmy na nasze łamy dwie piękne kobiety: Anię Starmach (s. 14) oraz Kingę Paruzel (s. 76). Opowiedziały nam o swoim dzieciństwie, pełnym wyjątkowych smaków i radości, jaką daje im ich pasja.

Ponieważ nasz „okrągły” numer pojawi się w paź­dzierniku, nie może w nim zabraknąć tematu, który nam, kobietom, kojarzy się właśnie z tym miesiącem. To teraz najwięcej mówi się o naszym zdrowiu i jednym z najważniejszych zagrożeń, czyli raku piersi. Polecamy rozmowę naszej redakcyjnej koleżanki z onkologiem, dr Maritą Rusin, która w codziennej pracy spotyka panie dotknięte tą chorobą (s. 64). Przeczytajcie koniecznie, jak ważne jest wsparcie bliskich i absolutnie nie odkładajcie badań profilaktycznych na później. Teraz jest najlepszy czas, by zadbać o siebie!

 

 

Joanna Zielewska, redaktor naczelna

Superlinia numer 10/2014 już w kioskach !

Magazyn Superlinia
Październik nr 10/2014
 


Kalkulator BMI

(kilogramy)
(centymetry)

Pod opieką Natur House

Superlinia, 7/2009 strona 18-19
 • Pod opieką Natur House- Ilustracja 1
  fot. Shutterstock
Kliknij ilustrację, aby ją powiększyć
Natur House to pokaźna sieć gabinetów dietetycznych w całej Polsce, które oferują autorską dietę odchudzającą. A także regularne wsparcie specjalistów i firmowych suplementów.

Zalety

Zaletą sieci Natur House są cotygodniowe spotkania z dietetykiem i monitorowanie postępów odchudzania. To gwarantuje nie tylko bezpieczeństwo i skuteczność terapii, ale służy edukacji i wzmacnia motywację do odchudzania. Na takich spotkaniach oprócz pomiaru tkanki tłuszczowej i wody dostosowuje się dietę, modyfikując ją i wprowadzając kolejne suplementy, jeśli jest taka potrzeba.

Wady

Największym mankamentem firmowych wspomagaczy odchudzania jest ich dość wysoka cena. Szkoda również, że na stronie internetowej nie można znaleźć zbyt wielu informacji o rodzajach stosowanych diet i suplementach: ich składzie oraz roli, jaką odgrywają w metabolizmie.

Natur House jest hiszpańską siecią gabinetów dietetycznych, które od niedawna oferują swoje usługi również w Polsce. Wystarczy znaleźć gabinet na www.naturhouse.com, umówić się na wizytę i rozpocząć odchudzanie. Centra Natur House oferują bezpłatne konsultacje dietetyczne wraz z badaniami antropometrycznymi oraz pomiarem tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej (tej, która niepotrzebnie gromadzi się w organizmie i powoduje obrzęki), a także plany dietetyczne. W trakcie takiego programu dietetycznego należy stosować wskazane przez konsultanta suplementy, za które trzeba zapłacić. W gabinetach możesz liczyć na cotygodniową fachową kontrolę postępów diety, co bardzo motywuje i wspiera. Dzięki temu na bieżąco i w zależności od efektów można korygować program odchudzania poprzez zmianę suplementów lub jadłospisów.

Eksperci od diet

Centrala Natur House ma siedzibę w Barcelonie. Tam pracuje zespół fachowców: m.in. farmaceutów, biologów i dietetyków. Natur House ma ponad 1700 placówek w 30 krajach świata na 5 kontynentach, które oferują nie tylko wsparcie w odchudzaniu, ale przede wszystkim pomoc w zmianie nawyków żywieniowych, bez dużych wyrzeczeń. W 2003 roku w Natur House stosowano 77 różnych diet. Dziś jest ich już ponad 150. Punkty Natur House są też ośrodkami reedukacji żywieniowej, gdzie odbywa się nauka zasad zdrowego żywienia. Ta wielka sieć ma jeszcze jeden plus. W różnych zakątkach świata możesz znaleźć znajomy gabinet, zasięgnąć porady i kupić te same suplementy.

Gama suplementów

Natur House podchodzi do problemu otyłości w sposób całościowy, wykorzystując bogactwo natury. Oferuje preparaty wspomagające odchudzanie, które zawierają naturalne wyciągi z owoców, ziół oraz roślin: w tabletkach, płynach, kapsułkach. Te suplementy działają wszechstronnie. Po pierwsze pobudzają procesy metaboliczne, które z kolei wzmagają procesy spalania tkanki tłuszczowej, łagodzą uczucie głodu, dzięki czemu łatwiej ograniczyć ilość spożywanego jedzenia. Oprócz głównego zadania, jakim jest przyspieszenie procesu chudnięcia oraz dostarczenie organizmowi na diecie substancji odżywczych, suplementy Natur House mają działanie oczyszczające. Nie zawierają konserwantów, sztucznych barwników i innych niebezpiecznych dla zdrowia dodatków chemicznych. Spalanie tkanki tłuszczowej wspomaga m.in. Redunat Plus, Levanat Plus. Zawartość wody metabolicznej w organizmie regulują: Fluicir, Drenanat, a nagromadzone w narządach wewnętrznych szkodliwe związki chemiczne uwalniają preparaty Aloe Vera oraz Vivat Digest.

Strategie odchudzania

Podstawą każdego programu odchudzającego jest jedna z diet opracowanych przez naukowców w Barcelonie. Ma ona ściśle ustaloną wartość kaloryczną jadłospisów i dobrane odpowiednio składniki odżywcze. Wybór diety dla danego pacjenta zależy od ilości nagromadzonych kilogramów, jego wieku, wzrostu oraz zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie. Dietę wspomagają suplementy. Przyspieszają one przemianę materii, regulują pracę jelit i powodują, że organizm szybciej pozbywa się szkodliwych produktów przemiany materii. Najważniejszym, codziennie spożywanym składnikiem diety jest preparat błonnikowy. Zmniejsza uczucie głodu, reguluje pracę jelit i wchłanianie tłuszczu oraz cholesterolu. Średni ubytek masy ciała to 1,5–2 kg w ciągu tygodnia.

Menu na jeden dzień

Przykładowy jadłospis diety 1500 kcal (węglowodany stanowią 44 proc., białko 26 proc., tłuszcze 30 proc.) wraz z listą suplementów stosowanych w Natur House.

Śniadanie
•3 łyżki płatków owsianych z jogurtem naturalnym •jabłko •do picia firmowy Infunat Te Verde lub zielona herbata

Drugie śniadanie
•3 śliwki

Obiad
•papryka faszerowana mięsem drobiowym, grzybami i pomidorem •sałata z sosem winegret  •firmowy Drenanat Instant

Podwieczorek
•jabłko

Kolacja
•omlet zrobiony z dwóch białek i żółtka, przełożony szpinakiem •jogurt naturalny z Infunat Relax •do picia herbatka Infunat Relax

Wsparcie mentalne

Klienci centrów dietetycznych Natur House otoczeni są opieką w trakcie stosowania diety, jak i podczas stabilizowania nowej wagi. Jeśli cotygodniowa wizyta to zbyt mało, zawsze można liczyć na indywidualny kontakt za pomocą telefonu czy e-maila. Takie mentalne wsparcie jest niezwykle pomocne, zwłaszcza gdy przechodzą kryzys w procesie odchudzania. Nic dziwnego, że wiele osób chętnie z tego korzysta, zwłaszcza gdy mają kilkanaście lub więcej kilogramów do zgubienia.

Błyskawiczny biznes

Natur House powstało w 1973 roku, kiedy to jedna z hiszpańskich firm dietetycznych zatrudniła ekonomistę Félixa Reuveltę, by pomógł jej wyjść z kryzysu. Reuvelta stworzył sieć gabinetów Natur House działających na zasadzie franczyzy, co przyniosło mu fortunę, zwłaszcza po 1991 roku, gdy zliberalizowano rynek suplementów.

Dodaj komentarz

Komentarz
Podpis
Email
(nie zostanie wyświetlone, tylko do wiadomości redakcji)

Komentarze

 • Jak na razie jestem zadowolona z efektów.W ciągu 4 tygodni schudłam 8kg. Dodatkowo ćwicze codziennie 30-40 min. Jedyny minus to cena suplementów,ale najważniejsze są rezultaty.

  ~Monika 2014-07-06 13:58:33

 • te suplementy sa b.drogie,a w dodatku dietetyczka nie wystawia zadnego pokwitowania,ani nawet paragonu

  ~maria 2014-06-25 19:45:58

 • Jestem w trakcie stosowania w/w diety. Było by wszystko 'ok ale infunat te verde przez mój żołądek jest nie tolerowany-powoduje mdłości i częste odbijanie. Przez 2m-c schudłam 7,5kg wraz z moim portfelem i gdyby nie w/w przypadek byłabym b. szczęśliwa. Mam zamiar dociągnąć do 10kg spadku z wagi i dlatego będę kontynuowała obecną dietę. Pozdrawiam, Maria z Torunia

  ~Szwejkowska 2013-07-09 09:09:06

 • Ja chudne kilogram na tydzień i to jest dobrze ale trzeba pić 2 litry wody na dzień

  ~Gosia 2012-11-07 20:17:08

 • Zaczęłam odchudzanie. Po trzecim spotkaniu w sumie niecałe trzy kilogramy w dół. Żadne szokujące rezultaty. Ale przyznać muszę, że po stosowaniu suplementów i przyjęciu zasad żywieniowych, które zaproponowała mi Pani dietetyk czuję się bardzo dobrze. Mam więcej energii i ogólne samopoczucie jest bardzo dobre.

  ~GrubaStargard 2012-06-06 12:21:08

 • Pochwale sie, ze w ciagi7-miu tygodni stracilam 9,8 kg. jestem zadowolona i dumna z siebie. Moja siostra moj upor nazywa klikiem w glowie, bo wszystko zaczyna sie od umyslowego nastawienia. Jeden mankament to finanse, ktorych brak moze zmusic do przerwania moze nie diety, ale odwiedzin w gabinecie

  ~Basia7 2012-05-29 13:36:20

 • To mentalne wsparcie jest zwykłą bzdurą. Nie ma żadnego wsparcia-wyglada to tak: Pani dietetyk drukuje co tydzień dietę, dorzuca suplemencik Natur House, oczywiście waży i dziękuję to wszystko. Następny proszę. Jeżeli masz naprawdę poważny problem z nadwagą, radzę poszukać kogoś kompetentnego i chętnego do pracy z ludźmi, a nie do samej sprzedaży produktów.

  ~zawiedziona 2012-04-27 11:00:02

 • Bradzo prosze o wsparcie prosze mi poradzic zebym chudła wiecej i moze jakies silniejsze suplementy do zastosowania bo do tej pory nie jestem zadowolona z ubytku w kilogramach. A nadmienie ze wydałam sporo pieniedzy . Jestem juz załamana, bo stosuje sie do diety a efekty ??/ cóz nie za specjalne

  ~Barczynska 2012-02-10 13:48:45